Moderata Seniorer finns representerade i förbund, föreningar och nätverk över hela landet.

Moderata seniorer i Stockholms län

-styrelse för seniorrådet Stockholms län

Gunilla Elmberg, Saltsjö-Boo – ordförande

e-post: gunilla.elmberg@moderaterna.se

telefon: 0707-90 00 16

Berit Assarsson, Tyresö – vice ordförande

e-post: berit.assarsson@moderaterna.se

telefon: 0709-60 53 10

Moa Bern, Saltsjöbaden – ledamot

e-post: moa.bern@gmail.com

telefon: 0704-53 91 68

Göran Enwall, Åkersberga – ledamot

e-post: goranenwall@hotmail.com

telefon: 08-540 64  315

Erik Hafström, Stocksund – ledamot

e-post: hafstrom-edenfeldt@telia.com

telefon: 0704-53 96 20

Bo Liljedahl, Norrtälje – ledamot

e-post: bo.liljedahl@telia.com

telefon: 0705-38 10 21

Inger Linge, Bromma – ledamot

e-post: inger.linge@telia.com

telefon: 0725-31 99 11

Birgit Stockhaus, Solna – ledamot

e-post: birgit@pbstockhaus.se

telefon: 0706-30 40 63

Valberedningen

Ledamöter, Lennart Lundquist, Nacka och Christina Grahn, Vaxholm

Webbansvarig.

Lennart Lundquist, Nacka

e-post: lennart.lundquist@moderataseniorernacka.se

telefon: 070-8432 362

 

Nationell styrelse för Moderata seniorer:

Margareta Pålsson, Kvidinge – ordförande
Carl G Nilsson, Åtvidaberg – 1:e vice ordförande
Roland Leek, Trosa – 2:e vice ordförande
Jeppe Johnsson, Sölvesborg – ledamot
Berit Assarsson, Tyresö – ledamot
Maud Hadders, Örebro – ledamot
Eva Björne, Alnö – ledamot
Lars Ralph, Arvidsjaur – ledamot
Margareta Olgart Holmberg, Stockholm – ledamot
Anita Sidén, Göteborg – ledamot