Moderata Seniorer finns representerade

i förbund, föreningar och nätverk över hela landet.

Moderata Seniorer i Stockholms län.

Vald styrelse 2019 i 2 år för seniorrådet Stockholms län.

Ordförande: Gunilla Elmberg, Saltsjö-Boo

e-post: gunilla.elmberg@moderaterna.se

Vice ordförande: Berit Assarsson, Tyresö

e-post: berit.assarsson@moderaterna.se

Ledamot: Moa Bern, Saltsjöbaden

e-post: moa.bern@gmail.com

Ledamot: Göran Enwall, Åkersberga

e-post: goranenwall@hotmail.com

Ledamot: Erik Hafström, Stocksund

e-post: hafstrom-edenfeldt@telia.com

Ledamot: Lars Röckert, Vaxholm

e-post: lars.rockert@gmail.com

Ledamot: Inger Linge, Bromma

e-post: inger.linge@telia.com

Ledamot: Birgit Stockhaus, Solna

e-post: birgit@pbstockhaus.se

Ledamot: Staffan Strömbäck, Lidingö

e-post: staffan.stromback@gmail.com

Adjungerad: Lennart Lundquist, Nacka

Valberedningen

Sammankallande: Lennart Lundquist, Nacka Ledamot: Christina Grahn, Vaxholm

Ledamot: Bo Liljedahl, Tyresö

Webbansvarig.

Lennart Lundquist, Nacka

e-post: lennart.lundquist@moderataseniorernacka.se